Magdalena Shummer-Fangor. Rocznik 1930.
W latach 1957- 60 studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Prawie połowę życia spędziła za granicą mieszkając w Wiedniu, Paryżu, Berlinie Zachodnim, Londynie i w latach 1966 - 1998 w Stanach Zjednoczonych. Wystawiała swoje prace głównie w Nowym Jorku, współpracując na stałe z galerią Mabels.
Artystka dowcipna, o niezwykłej wyobraźni. Maluje głównie techniką olejną na płycie, płótnie i blasze stalowej. Tematyka, jaką najchętniej podejmuje to zwierzęta, portrety, martwe natury. Sama artystka określa swój styl jako poetycki realizm.
Prace malowane na blasze, potem ręcznie wycinane są unikatami wykonanymi przez artystkę głównie w latach 90 tych w czasie jej pobytu w USA.
Były wystawiane w licznych galeriach za granicą i w Polsce m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie. W 2014 roku artystka brała udział w wystawie zbiorowej "Adoracja słodyczy" w Zachęcie. W 2024 roku prace artystki były wystawiane na monograficznej wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a w 2025 roku w Muzeum w Ostrołęce i w Muzeum w Warce.
Technika - olej na blasze, wycinanej ręcznie pod określony kształt. Możliwość zawieszenia. Wielkość 62x22 cm. Cena 5000 złotych
Kolonia Artystyczna Piaseczno ul. Dębowa 3
tel: +48 602 20 20 20
e-mail: kolonia.art@gmail.com