Anna Buczkowska

Specjalizuje się w tkaninie artystycznej, malarstwie, kolażu. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ukończyła z wyróżnieniem w 1971 roku. Jej mistrzami w zakresie malarstwa byli profesorowie: Eibisch, Jurkiewicz i Gierowski, zaś w zakresie tkaniny  - Sadley, Śledziewska i Szymański.
Prezentowała swoje prace na ok. 30 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Holandii, Finlandii, Japonii i ponad 90 wystawach zbiorowych. Jest trzykrotną stypendystką MKiDN (1972, 1984, 1998). Uzyskała także stypendium The Pollock Krasner Fundation w USA.
Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień., m.in. Nagrody MKiDN (1986), I nagrody na wystawie Warsztat Tkacki - Kowary, BWA, Wrocław 1992; Grand Prix Królowej Fabioli na VI Międzynarodowym Biennale Koronki, Bruksela 1994; Wyróżnienie honorowe- Galeria Miejska Sztuki, Częstochowa 2000.
Wiele jej dzieł znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie, jak również w kolekcjach prywatnych. Jej prace są refleksjami nad zapisem piękna przyrody, ulotnością chwili, zjawiskami obserwowanymi w naturze i losem człowieka. Dzieła często powstają pod wpływem silnych doznań, które poruszyły wyobraźnię artystki. Anna Buczkowska tworzy w technice klasycznego gobelinu z użyciem nowatorskich materiałów. W pracach malarskich w subtelnej gamie kolorystycznej oddaje piękno natury i jej życiodajną moc. Artystka nie chce szokować, ale stara się zwrócić uwagę na istotne sprawy ludzi. Mówi: „Wydaje mi się, że nie trzeba krzyczeć. Nieraz warto mówić ciszej, żeby być usłyszanym”.

Piaseczno   -    Zalesie Dolne

ul. Dębowa 3

tel.              +48 602 20 20 20

e-mail: kolonia.art@gmail.com

MAPA DOJAZDU >

web stats

Copyright © 2013 Kolonia Artystyczna