Kolonia Artystyczna w Zalesiu Dolnym to miejsce magiczne. W klimacie przedwojennego domu otoczonego starymi dębami, można obejrzeć wystawy sztuki współczesnej i zachwycić się unikatowymi przedmiotami do wyposażenia wnętrz, posłuchać muzyki i wypić dobrą herbatę. Tu odbywają się wernisaże, koncerty, spotkania filmowe, autorskie, promocje książek, wystawy. Zajrzyjcie do Kolonii Artystycznej jeśli szukacie czegoś wyjątkowego na prezent, albo po prostu chcecie sobie sprawić przyjemność.

Dlaczego Kolonia Artystyczna?

Kolonia artystyczna to miejsce gdzie życie staje się kształtem sztuki. Kolonia artystyczna to nie tylko plenerowa praca twórcza, to także to styl życia i codzienność. Styl rozpowszechniony na początku XX wieku m.in. w Kazimierzu nad Wisłą, Zakopanem, oraz w podkrakowskich Bronowicach. To tam przyjeżdżali artyści czy pisarze, by móc czerpać twórcze inspiracje z szeroko pojmowanego krajobrazu.

Zalesie Dolne to miejsce, gdzie równie chętnie przyjeżdżali i osiedlali się artyści, pisarze, inteligencja. Ten stan trwa do dzisiaj.

Założycielem galerii i kuratorem większości wystaw jest Mira Walczykowska, historyk sztuki, organizator wielu wydarzeń kulturalno-artystycznych, od 2008 r. koordynator Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym. Od dziecka mieszka w Zalesiu, pasjonuje się jego historią i jest autorką wielu publikacji o swojej miejscowości. Nagrodzona wieloma wyróżnieniami za działania na rzecz propagowania kultury i sztuki. m.in. wyróżnieniem MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i za działalność społeczną.

Miejsce, które Państwu polecam jest wyjątkowe. Kolonia Artystyczna zaprasza do współpracy najlepszych artystów, polskich rękodzielników, udostępnia i sprzedaje ich twórczość oferując wydarzenia kulturalne w pięknym zalesiańskim plenerze.

O Galerii

Piaseczno   -    Zalesie Dolne

ul. Dębowa 3

tel.              +48 602 20 20 20

e-mail: kolonia.art@gmail.com

MAPA DOJAZDU >

web stats

Copyright © 2013 Kolonia Artystyczna