Kazimierz Twardowski

Urodzony w 1952 r. w Olszance koło Nowego Sącza. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie, a potem studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa otrzymał w 1977 r.

Od 1975 r. prezentował swoje malarstwo na około 60 wystawach indywidualnych w Polsce i licznych wystawach zbiorowych w kraju i na świecie. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach akwareli odnosząc wymierne sukcesy. Jego obrazy znajdują się w wielu zbiorach muzealnych, kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Norwegii i Francji.

Jest członkiem ZPAP i członkiem założycielem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Za swoją twórczość był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, m.in.: 1993 - III nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie malarstwa i plakatu - Ekologia 93, Radom; 1995 - Wyróżnieniem na Ogólnopolskim Konkursie Akwareli „Akwarela znad Wisły”, Włocławek; 1997 - Nagrodą na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa „Mój Pejzaż“ Ciechanów 97; 1980 i 2003 - Nagrodą główną im. B. Barbackiego, Salon ZPAP Nowy Sącz; 2009 rok - I nagrodą - Złotym Medalem w technice akwareli na Międzynarodowym Salonie Sztuki „Salon de Mesquer” – Francja.

Kazimierz Twardowski jest malarzem, który z natury i wyboru poświęcił swoją twórczość niekończącej się opowieści o pięknie świata. Artysta pracuje w różnych technikach, ale najpełniej realizuje się w akwareli kontynuując najlepsze osiągnięcia polskiego malarstwa akwarelowego. Podczas wielu podróży artystycznych trafił do Norwegii, która od kilkunastu lat stała się jego nową inspiracją twórczą. Tematy i inspiracje czerpie z częstych wypraw plenerowych w odległe i ciekawe zakątki Europy, ale ziemia sądecka pozostaje zawsze dla niego niewyczerpanym źródłem natchnienia.

Piaseczno   -    Zalesie Dolne

ul. Dębowa 3

tel.              +48 602 20 20 20

e-mail: kolonia.art@gmail.com

MAPA DOJAZDU >

web stats

Copyright © 2013 Kolonia Artystyczna