Anna Buczkowska

Specjalizuje się w tkaninie artystycznej, malarstwie, kolażu. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ukończyła z wyróżnieniem w 1971 roku. Jej mistrzami w zakresie malarstwa byli profesorowie: Eibisch, Jurkiewicz i Gierowski, zaś w zakresie tkaniny - Sadley, Śledziewska i Szamański.

Prezentowała swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwecji, Holandii, Finlandii, Japonii i ponad 100 wystawach zbiorowych. Jest trzykrotną stypendystką MKiDN (1972,1984, 1998). Uzyskała także stypendium The Pollock Krasner Fundation w USA.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień., m.in. Nagrody MKiDN (1986), I nagrody na wystawie Warsztat Tkacki - Kowary, BWA, Wrocław 1992; Grand Prix Królowej Fabioli na VI Międzynarodowym Biennale Koronki, Bruksela 1994; Wyróżnienie honorowe- Galeria Miejska Sztuki, Częstochowa 2000.

Wiele jej dzieł znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie i przede wszystkim w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i USA.